Reklama

Ładowanie...

Umrzyj, ale miło – poradnik

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Dopóki żyjemy w przekonaniu, że nasze doświadczenie domaga się korekty, dopóty będziemy inwestować w poradniki i sesje coachingowe. Dyskomfortem, który można skorygować, staje się też śmierć.
Ilustracje pochodzą z sieciowego poradnika www.wikihow.com
B

Bronnie Ware podkreśla na każdym kroku, że dopiero dzięki śmierci naprawdę zrozumiała, czym jest życie. Wielką szansą, cudem, okazją do zrealizowania wszystkich możliwych pasji i marzeń. Potrzeba do tego tylko odwagi. I świadomości, że prędzej czy później już nas tutaj nie będzie. To właśnie ta świadomość pozwala nam się przebudzić. Poczuć smak każdej chwili.

Wielu z nas jednak tę świadomość odrzuca. Żyje tak, jakby miało się to nigdy nie skończyć. Dlatego właśnie nagminnie doświadczamy pustki, lęku i niezrozumienia ze strony innych, których zresztą sami nie potrafimy zrozumieć. Nie okazujemy naszych prawdziwych uczuć, za dużo pracujemy, nie dbamy należycie o kontakty z przyjaciółmi i ostatecznie sami sobie nie pozwalamy na szczęście.

Zła wiadomość jest taka, że czeka nas za to kara. Będziemy umierać w poczuciu niespełnienia i zaprzepaszczenia szans. Nie ma na co czekać...

11522

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]