Reklama

Ultimatum za Nawalnego

Ultimatum za Nawalnego

28.09.2020
Czyta się kilka minut
„Jestem bardzo wdzięczny kanclerz Merkel, że odwiedziła mnie w szpitalu” – napisał Aleksiej Nawalny na Twitterze w miniony poniedziałek.
INSTAGRAM @NAVALNY / AFP / EAST NEWS
W

Wizyta Angeli Merkel u otrutego rosyjskiego opozycjonisty, który przechodzi rehabilitację w berlińskiej klinice Charité, miała charakter prywatny. Choć być może nieprzypadkowo odbyła się teraz: w najbliższych dniach można spodziewać się decyzji Unii i rządu Niemiec w sprawie sankcji wobec Rosji, której władze nie przedstawiły dotąd wyjaśnienia tej sprawy. Tymczasem, gdy ustalono, że Nawalnego otruto nowiczokiem, Merkel zażądała ultymatywnie wyjaśnień od Rosji.

Na zdjęciu: Nawalny z żoną Julią w Berlinie, 21 września. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]