Reklama

Ugryźć się w język

Ugryźć się w język

12.02.2018
Czyta się kilka minut
Od dawna już tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
D

Dzięki medialnej ofensywie rządu w najbliższym czasie nie spotka mnie nigdzie na świecie upokarzająca, a powtarzająca się w przeszłości sytuacja, w której niemający oczywiście złych intencji, ale po prostu niedouczony człowiek uśmiechał się porozumiewawczo mówiąc: „Poland? Poland? Oh yeah – Amsterdam! Marihuana! Good stuff!”.

Cieszę się, że pierwsze jaskółki zmian już nadciągają i że poseł Andrzej Melak z PiS pochylił się nad „Medalionami” Zofii Nałkowskiej. „Wiem, że autorce nie chodziło o przypisywanie nam zbrodni niemieckich, ale należy to wyjaśnić. Książkę czytają uczniowie, czytają ludzie za granicą i mogą to źle zrozumieć – rzekł w rozmowie z Wirtualną Polską. – Koniecznie trzeba tam zawrzeć dopisek, że obozy były niemieckie, że to Niemcy je stworzyli na terenie Polski. Chodzi o prawdę”.

Nie wiedziała ta biedna Nałkowska, co czyni. Ale można to zrozumieć...

5009

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dla ulatwienia dodam ze mam prywatna definicje slowa korwa niezwiazana z seksem ani ze sprzedawaniem sie za pieniadze.

wciąż cechuje zagadkowość. Jeśli nie widzi pani przeciwwskazań, chętnie poznam, może rzuci jakieś nowe światło.

nasz pierwszy krol gdy zakladal nam Lecholandie powiedzial ze nasi sasiedzi to Niemcy to znaczy tacy ktorzy nie umieja mowic albo sa niemowami, wiec skad sie wziely takie slowa jak "führer"; czy "getto" ?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]