Reklama

Ładowanie...

„Tygodnik” znaczy ambitny

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 44/12
N

Nie ośmielam się polemizować z ks. Robertem J. Woźniakiem („Zatroszczmy się o duszę”), ale mogę powiedzieć, jak zrozumiałam „Credo” Piotra Sikory. Nie jako Credo mojej wiary, którego, domyślam się, nikt ulepszać nie chce, nie może i nie powinien (przede wszystkim nie ma potrzeby), ale Credo katolika otwartego, czyli naszej postawy i sposobu wnoszenia wiary w życie codzienne, społeczne, polityczne. Autor sam zresztą pisze, że jego Credo „nie stanowi alternatywy dla innych, zwłaszcza dla tych, które uzyskały status wyznań wiary”.

Na spotkaniu Klubu Warszawskiego „TP” padło zdanie, że pod takim Credo praktycznie mogliby podpisać się wszyscy katolicy, i to wydało mi się najlepszym uwiarygodnieniem zamierzonej idei otwartości.

Zarzut „publicystyki religijnej, która nie sprzyja refleksji nad ważnymi problemami”, postawiony „TP”, jest dla mnie zaskoczeniem. Moja przygoda z „...

1562

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]