Reklama

Twierdze poglądów

Twierdze poglądów

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Jest dla mnie wielką radością, że sprawa chrześcijańskiej medytacji powraca na pierwsze strony czasopism. Dotychczasową próbę dyskusji uważam jednak za niefortunną.
N

Niedawno znajomy namówił mnie, abym zajrzał do „Tygodnika Powszechnego”. Zachętą był temat medytacji, obszernie ostatnio omawiany. Przekonało mnie to i do ostatniego „Tygodnika” zajrzałem; a przy okazji do kilku starszych. Spotkała mnie wielka radość! Temat medytacji i medytacyjnej modlitwy zajął tam sporo miejsca. I do tego znalazłem jakże potrzebne przypomnienie: „Modlitwa to bardzo intymny wyraz relacji człowieka do Boga – zasługuje na spokojne i delikatne potraktowanie. Teologiczne bitwy jej nie służą” („TP” nr 14). Okazało się też, że jednym z omawianych wątków stał się mój własny tekst z wiosennego numeru „Pastores”. Była to skromna odpowiedź na prośbę redakcji, która chciała, by wypowiedzieć się na temat ruchu medytacyjnego nazywającego się Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM). Wprawdzie treść mojej wypowiedzi relacjonował na łamach „Tygodnika” już ks. Jacek...

12045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]