Reklama

Pst, oni tam się modlą

Pst, oni tam się modlą

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Kłębiące się myśli wykorzystały okazję i jedna za drugą usłały po brzegi czarne pola pod powiekami. Chwilę się wierciły, ale po paru minutach odpuściły i zastygły. Wtedy przyszła cisza.
Fot. Kamila Buturla

– No naprawdę, modlą się.
– Nie modlą, medytują. Widziałam: na poduszkach, po turecku, z zamkniętymi oczami.
Dialog dwóch kobiet dobiegał zza drzwi sali Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej w Krakowie. Był wtorek, kwadrans po siódmej wieczorem. Pół godziny wcześniej, przed kamienicą zebrali się członkowie grupy medytacji chrześcijańskiej. Twarze widziane pierwszy raz.

Minuta pierwsza: To iluzja. Przecież nie panuję nad ciałem. Wiem to, choć minęło ledwie parę sekund. Oczy zamknięte, lecz powidoki od razu nie znikają. Oczy zamknięte, lecz pod powiekami jasno. Powtarzam aramejską mantrę. Dwie sylaby: „Mara-” – wdech; „-natha” – wydech. Właśnie, oddech. Zapanuję nad oddechem, i wszystko się uspokoi.
MEDYTACJA, INSPIRACJA
Spotkanie było krótkie: dwie 25-minutowe medytacje plus spacer wokół mat na...

15094

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]