Reklama

Twarda szkoła

Twarda szkoła

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Tegoroczni maturzyści są rocznikiem ze wszech miar eksperymentalnym. Ciągle byli czymś zaskakiwani: gdy kończyli 6. klasę podstawówki dowiedzieli się, że obejmuje ich reforma oświaty i od września stają się gimnazjalistami; po odwołaniu nowej matury w 2002 r. przypadło im w udziale zmierzyć się z tym wyzwaniem.
T

Teraz, na koniec, musieli czekać ponad dwa miesiące, by poznać wyniki matury. Można się domyślać, że świetnie odrobili lekcje z tematów: “co robić, gdy zdało się dobrze"; “co wybrać, gdy nie zdało się dość dobrze, by otrzymać indeks na wybranym kierunku"; “co kogo czeka, gdy nie zdał"; “a jeśli egzaminator się pomyli"... Warianty można mnożyć. Przecież o przyjęcie na uczelnie będą się też ubiegać maturzyści, którzy zdawali egzamin w starej formule (poza absolwentami z lat poprzednich, choćby tegoroczni maturzyści z techników) i właściwie każda uczelnia opracowała swoje sposoby radzenia sobie z tą komplikacją. Co gorsze, niepokojów nie osładza świadomość, że nie trzeba zdawać egzaminów wstępnych: uczelnie od dawna zapowiadają na niektórych kierunkach tzw. rozmowy kwalifikacyjne. Ich przejście może być tym trudniejsze, że rozmowa ma charakter mniej sformalizowany niż egzamin...

1474

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]