Reklama

Trzymani w napięciu

Trzymani w napięciu

15.06.2003
Czyta się kilka minut
S

Słyszymy często, że zagraniczni inwestorzy skarżą się na system podatkowy w Polsce, że podatki są duże, a zmiany zbyt częste. Jednak to samo dotyczy pojedynczego obywatela. Jedną z podstawowych cnót kapitalizmu i powstającej dzięki niemu klasie średniej, czy - po dawnemu - mieszczaństwa, było oszczędzanie i inwestowanie w przyszłość. Teraz wiele uległo zmianie i ludzie na całym rozwiniętym świecie żyją mniej oszczędnie i bardziej są skłonni do życia na kredyt, ale to także jest życie jakoś zaplanowane. Natomiast my w Polsce musimy nieustannie liczyć się z pomysłami podatkowymi rządzących, które potem - na szczęście - przegrywają z rzeczywistością, ale napędzają nam strachu, lub, co najmniej, uniemożliwiają spokojne planowanie finansowej przyszłości.

Ulubione zmiany, które już kilkakrotnie próbowano wprowadzić, to zniesienie wspólnego opodatkowania małżonków oraz skasowanie 50...

3827

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]