Reklama

Ładowanie...

Trzech dwóchsetnych

14.06.2015
Czyta się kilka minut
Sprawa tych trzech wyszła najzupełniej przypadkiem.
N

Najpierw ja ucieszyłem się jak wariat, że spotkałem Paszę. Zwyczajnie szedłem między blokpostami koło Marinki. A on, kapitan, dowódca kompanii, naprzeciwko, wraz ze swoim sierżantem. Zawsze trzymali się razem. Jak Pat i Pataszon. Sierżant długi, z pająkowatymi rękami. Pasza dużo niższy, ale też szczupły. Głęboko osadzone oczy i złamany nos. Obaj mają poczerniałe od słońca twarze. Zakurzone mundury. Niespodzianka, bo słyszałem, że ich odesłali z frontu.
– Rany! Myślałem, że już dawno jesteście w domu!
– Taa, w domu.
– Chyba już wasza pora.
– Niby tak, ale dowódca brygady powiedział, że wszyscy zostajemy. Na ochotnika, no to jesteśmy tu na ochotnika – mówi Pasza. I cały posterunek kula się ze śmiechu.
– Rozumiem – mówię współczująco. – Kiedy to się widzieliśmy? Zeszłej zimy?
– Nie wiem. Pamiętam tylko, że jestem tu 10 miesięcy. Ale przecież my...

4366

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]