Reklama

Trudno wygrać w pojedynkę

Trudno wygrać w pojedynkę

18.05.2015
Czyta się kilka minut
Magdalena Ogórek: Byłam najmłodsza i byłam kobietą. Dla mnie przewidziano inne standardy. Dziennikarz w telewizji mówił do mnie „pani Magdaleno”. Czy powiedziałby „panie Bronisławie” albo „panie Andrzeju”?
Fot. Robert Kowalewski dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Spektakularna porażka.
MAGDALENA OGÓREK: Czyja?

Pani wynik w wyborach prezydenckich.
Nie myślę o tej kampanii w takich kategoriach.

2,38 proc. głosów to sukces?
Nie patrzę na swoją kampanię jak na klęskę. Gdy ktoś mówi: „porażka”, to myślę, że może Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który na własne życzenie może nie wejść do parlamentu.

Pani jest zadowolona?
Nie mam się czego wstydzić. Nie mam na koncie wypowiedzi, której mogłabym żałować. Wręcz przeciwnie. Zainicjowałam dyskusję o sprawach istotnych dla przyszłości Polski. O Gwardii Narodowej, kwocie wolnej od podatku, naprawie prawa, młodzieży i polityce wschodniej.

Istotnych dla Polaków? Przypominam: 2,38 proc.
Pani Henryka Bochniarz startująca w...

17080

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

I tak niech pozostanie. Pani Ogórek ( skoro nie można mówić "pani Magdalena" ) zrobiła jedną fantastyczną rzecz. Przekonała polskie społeczeństwo do tego, że jest alternatywa dla rządzącej Polską ekipy. "Nie dajcie sobie wmówić, że Bronisław Komorowski jest jedynym kandydatem startującym w tych wyborach." To było świetne zdanie. Chyba najlepsze zdanie w wyborach prezydenckich 2015. Pani Ogórek nie jest zwierzęciem politycznym ( no może co najwyżej sarenką ) więc niezbyt pewnie porusza się w politycznym światku. Ale to się może zmienić. Praca, cierpliwość i uczciwość.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]