Reklama

Trudne słowo "dziękujemy"

Trudne słowo "dziękujemy"

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Jacek Moskwa wspomina perypetie swojej gazety z rozpoczynającym pracę rządem Tadeusza Mazowieckiego przed 15 laty (Spiesz się powoli, Plus-minus z 11-12 września). Minister Małgorzata Niezabitowska (rzecznik prasowy premiera - JH) domagała się publikowania w gazecie pełnych stenogramów jej cotygodniowych konferencji prasowych - opowiada. - Zwyczaj ten wprowadził jej poprzednik, Jerzy Urban. W nowej sytuacji było to jednak anachronizmem, zwłaszcza że dziennik nasz miał wtedy bardzo ograniczoną objętość, a drobiazgowe protokoły zajmowały w całości jedną z sześciu stron.
D

Doskonale pamiętam ten dialog między panią minister a dziennikarzem (chyba samym Dariuszem Fikusem), bo na tych konferencjach w początkach rządów Tadeusza Mazowieckiego posłowie OKP bywali prawie regularnie. To nie było “domaganie się", raczej zdziwienie, jako że wcześniejsze, zawsze in extenso drukowane stenogramy Jerzego Urbana nie były ani trochę szczuplejsze objętościowo, a stanowiły materiał bardzo czytany, tak z racji swej wyjątkowej agresywności, jak możliwości szukania “między wierszami". Natomiast teraz pani minister rządu rozpoczynającego transformację (na jak śliskim i niewdzięcznym gruncie, przypomina choćby “Czarny bilans otwarcia" w poprzednim numerze “TP") usłyszała w odpowiedzi na swoje pytanie: “bo to nie jest interesujące". Pamiętam, że osobiście byłam zdziwiona: działo się ciągle tyle i tak trudnych spraw, że zadawanie dociekliwych pytań i relacjonowanie...

3126

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]