Reklama

Trucizna dyktatury

Trucizna dyktatury

06.12.2011
Czyta się kilka minut
W Niemczech największą aktywność skrajnej prawicy odnotowuje się ostatnio we wschodnich landach, na terenie byłej NRD. Czy to komunistyczna spuścizna stała się podglebiem dla neonazistowskiego terroryzmu?
P

Powoli wychodzą na jaw nowe fakty w sprawie, która od paru tygodni wstrząsa Niemcami. Fakty kłopotliwe dla policji i tajnych służb, które przez 13 lat nie umiały wpaść na trop neonazistowskiej komórki terrorystycznej - choć zostawiała krwawy ślad, w postaci dziesięciorga trupów. Po tym, jak dwaj główni sprawcy popełnili samobójstwo, a ich towarzyszka została aresztowana (patrz "TP" nr 48/11), policja i kontrwywiad pracują nad wyjaśnieniem sprawy - w tym nad wykryciem dalszych członków "Narodowo-Socjalistycznego Podziemia" (jak sami siebie nazywali). Aresztowano kolejnych podejrzanych, odnaleziono kolejną broń.

Wiadomo, że "mordercza trójka" z Turyngii miała wspólników. Być może była częścią większej "brunatnej" konspiracji, obejmującej także działaczy legalnego ugrupowania: skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD). W minionym tygodniu...

7189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]