Reklama

Ładowanie...

To idzie młodość

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Czy młodzi polscy katolicy są faktycznie zdewociali, zacofani i obciachowi? Nie taki Kościół straszny, jak go malują. Zobaczcie zresztą sami.
Nie taka zima zła. Mimo niskich – jak na Brazylię – temperatur (12 stopni) Copacabana tętniła życiem także pod nieobecność papieża. 27 lipca 2013 r. Fot. Tasso Marcelo / AFP / EAST NEWS
K

Kiedy 21 lipca kard. Stanisław Dziwisz wspomniał o „niespodziance”, która w Rio de Janeiro czeka na młodych Polaków, w internecie rozpoczęła się dyskusja. Na Facebooku pojawiły się komentarze: „Przepraszam bardzo, a po co? I kto za to zapłaci? Jeśli Kościół ze swojej kieszeni, to proszę bardzo, jeśli z kieszeni podatników, to dosyć fundowania takich kościelnych imprez w naszym mieście”; „Nie wiem, czy to taki powód do radości”; „A kto posprząta potem?”; „Tylko tego nam tu trzeba – tłumu zdewociałej młodzieży”.
Czy młodzi katolicy w Polce są faktycznie zdewociali, zacofani i obciachowi? Czy rzeczywiście jest z nimi tak źle?
Spotkania w Lednicy. Wakacyjne festiwale młodych organizowane przez wspólnoty zakonne. Ewangelizacja Krakowa zainicjowana przez bp. Grzegorza Rysia. Niedawne spotkanie z o. Bashoborą na Stadionie Narodowym. Wszystko to składa się na całkiem ciekawy...

16538

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]