Reklama

Szkoła przebaczania

Szkoła przebaczania

24.07.2016
Czyta się kilka minut
Co młodzi chcą usłyszeć od Franciszka? Poprosiliśmy młodych katolickich publicystów z różniących się ideowo środowisk o przygotowanie konspektów wystąpień papieża. Odpowiada Piotr Żyłka z Deon.pl.
Fot. Anna Nycz
G

Gdybym pisał konspekt papieskich wystąpień do młodych, zawierałby cztery punkty.

1. Uchodźcy – bo polskie społeczeństwo w większości jest przeciwne ich przyjmowaniu, a przecież papież Franciszek mówi nieustannie, że pomoc uciekającym przed wojną i prześladowaniami jest naszym obowiązkiem.

W tym kontekście podkreśliłbym, że owocem rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie niekoniecznie musi być to, żeby więcej ludzi chodziło do kościoła, ale raczej to, żeby ludzie, którzy już do niego chodzą, potrafili coraz bardziej i coraz konkretniej kochać innych – także inaczej myślących i inaczej wierzących.

2. Zwrócenie uwagi na fundamentalne znaczenie łaski – bo zbyt często w naszych kościołach wierni słyszą, że aby być dobrym chrześcijaninem, trzeba spełniać mnóstwo wymogów, przestrzegać uważnie zakazów i nakazów.

I...

2281

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]