Reklama

Zacznijmy od siebie

Zacznijmy od siebie

16.01.2017
Czyta się kilka minut
Siostra Małgorzata Chmielewska: Nie może być tak, że z przestrzeni publicznej muszą zniknąć ci, którzy nam odbierają „komfort”. To bardzo płynne i subiektywne określenie.
Fot. Paweł Sadaj
P

PIOTR ŻYŁKA: Jak teraz, podczas mrozów, wygląda pomoc u Was w schroniskach?

S. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA: Przyjmujemy każdego, kto się pojawi pod drzwiami. A jeśli my nie jesteśmy mu w stanie pomóc, to szukamy innego rozwiązania. Jeśli to jest człowiek chory, kontaktujemy się z lekarzami i zapewniamy mu pomoc medyczną. Jednak przede wszystkim chodzi o dach nad głową, o to, żeby ci ludzie nie pozamarzali.

Kim oni są?

To są ludzie, którzy gdzieś wegetowali, i kiedy zrobiło się naprawdę zimno, sami przyszli z prośbą o pomoc. Albo tacy, których przywozi straż miejska czy zgłaszają przypadkowi przechodnie, mieszkańcy bloków, gdzie na klatkach schodowych koczują bezdomni. W Warszawie wymieniamy się też informacjami z Misją Kamiliańską, która jeździ po dworcach. Jeśli Ada Porowska z Misji ma chorego, to go przesyła do nas...

7182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]