Reklama

Ładowanie...

Teologia dla początkujących

21.09.2010
Czyta się kilka minut
O dowody na istnienie Boga, bioetykę czy teologię Trójcy św. spierać się będą uczestnicy powstającego w Krakowie Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii dla świeckich. Podobne szkoły istnieją już w Warszawie i Rzeszowie.
K

Kilkadziesiąt osób z uwagą słucha wykładu o. Józefa Puciłowskiego na temat powojennej historii Kościoła. Potem burzliwie i bez tematów tabu dyskutują o przeszłości i teraźniejszości polskiego katolicyzmu. - W końcu powstała przestrzeń, w której mamy kontakt z filozofią i teologią najwyższej próby - mówi Paweł Majewski, słuchacz szkoły rzeszowskiej, nauczyciel WF-u. - W parafialnym kościele nie wspomina się o filozofii dialogu, rozwoju eklezjologii czy najnowszej historii Kościoła. A przecież wszędzie są ludzie, którzy chcą wiedzieć o swojej religii coś więcej.

Pierwsze studium powstało w 2002 r. przy dominikańskim klasztorze na warszawskim Służewie, a pięć lat później przekształcono je w autonomiczną instytucję, której dyrektorem programowym został Tadeusz Bartoś. Cieszy się dużym powodzeniem i ściąga śmietankę polskich uczonych: w tym roku m.in. historyka...

1905

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]