Reklama

Telewizja – fatalizm zależności

Telewizja – fatalizm zależności

06.03.2007
Czyta się kilka minut
Państwo jest dobrem wspólnym, a nie dobrem ludzi rządzących polityką i gospodarką. Jeśli telewizja publiczna ma realizować politykę informacyjną rządu, to nie wypełni swej roli forum nieskrępowanej publicznej debaty.
N

Niestrudzony reżyser naszej politycznej sceny oraz jego liczni asystenci nie tracą formy. Żywię dla nich za to osobistą wdzięczność, bo należę do tych, którzy w dużej mierze żyją z recenzowania tego widowiska. Program kolejnych odsłon najlepiej śledzić poprzez tzw. media elektroniczne, a osobliwie na tzw. "pasku". "Pasek" przesuwa się nieustannie u dołu telewizyjnego ekranu i jest najszybszym środkiem upowszechniania wiadomości. Jest to rzecz ważna, bo wieści, nader często dość hiobowe, mogą nadejść w każdej chwili. Bez "paska" człowiek gotów by coś uronić. Tymczasem nie znamy dnia ani godziny, gdy trzeba będzie skomentować wydarzenia, nierzadko z trudem mieszczące się w głowie. Jedno wydarzenie ściga drugie z szybkością godną corocznej gonitwy byków w hiszpańskiej Pampelunie, który to fakt podtrzymuje odpowiednią temperaturę zaostrzającej się walki o prawo i sprawiedliwość...

8250

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]