Reklama

Tama na funduszach

Tama na funduszach

10.02.2014
Czyta się kilka minut
Od ponad roku rząd próbuje uratować co najmniej 1,5 mld zł pomocy UE na politykę przeciwpowodziową. Komisja Europejska uznała, że środki, które spływają z Brukseli, służą przede wszystkim dewastacji rzek.
Wisła w okolicach Sandomierza, powódź w czerwcu 2010 r. Fot. Kacper Kowalski / FORUM
M

Mimo że przeciąganie liny między Komisją Europejską a Warszawą trwa od niemal dwóch lat i dotyczy potężnych środków, sprawa nie doczekała się dotąd publicznej dyskusji. Nic dziwnego: ani urzędnikom, ani hydrotechnikom i meliorantom nie powinno bowiem zależeć na ujawnieniu treści rozmów. Łagodny język dyplomacji unijnej zestawiony z raportami organizacji pozarządowych daje obraz kraju, w którym na potęgę niszczy się jeden ze skarbów narodowych – rzeki.
SETKI ROSPUD
– Cała Polska skupiła się kiedyś na walce o Dolinę Rospudy. Tymczasem podobnych Rospud mamy w kraju setki, tyle że nikt się nimi nie interesuje – twierdzi dr Przemysław Nawrocki z ekologicznej organizacji WWF, od lat zaangażowany w ochronę polskich rzek. ­– Komisja Europejska próbuje powstrzymać ten proceder.
W ubiegłym roku WWF przygotował raport, z którego wynika, że pomiędzy 2010 a 2013...

13198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]