Reklama

Tak to się robi

Tak to się robi

17.09.2013
Czyta się kilka minut
W poprzednim numerze „Tygodnika” opublikowaliśmy artykuł Cezarego Łazarewicza „Orzeł może” o kulisach tworzenia w Polsce ustaw.
N

Nie rozstrzygaliśmy, czy działania opisane w tekście są legalne. Ważne, że dla wielu obywateli – w tym naszych Czytelników – podobne praktyki są oburzające, zaś dla branży medialno-piarowskiej – wcale nie. „Bo tak się przecież robi” – słyszeliśmy od wtajemniczonych w kulisy niejednej kampanii prasowej, radiowej, telewizyjnej czy internetowej, która po bliższym przyjrzeniu okazywała się pomysłem nie dziennikarzy czy redaktorów, ale przedstawicieli firm PR.
W zgodzie z dziennikarskimi zasadami poprosiliśmy o zabranie głosu przedstawicieli firmy MDI, której działania opisał Cezary Łazarewicz. Jego z kolei – o odpowiedź na postawione mu zarzuty. Niezależnie od tej wymiany zdań, interesuje nas jednak szerszy kontekst tej historii: czy żyjemy już w czasach, kiedy na skutek słabości mediów prawdziwą czwartą władzą w Polsce są firmy PR? Wielu twierdzi, że żyjemy w epoce postpolityki i...

1520

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]