Reklama

Orzeł może

Orzeł może

07.09.2013
Czyta się kilka minut
By zmienić w Polsce ustawę, wystarczy trochę gotówki, firma PR, ulegający wpływom dziennikarze, kilku posłów i generał policji.
„Nie róbcie kwasu” – film reklamowy zrealizowany dla spółki Orzeł Biały przez agencję MDI Fot. Youtube
C

Czasem – coraz rzadziej – dzięki mediom podnosi się kurtyna i możemy zobaczyć skryte mechanizmy rządzące światem polityki i biznesu. Nie chodzi o plotki, towarzyskie skandale i plugawe nagrania, ale o brudne mechanizmy, które wprawiają go w ruch. Śledczy tekst Cezarego Łazarewicza, który tu publikujemy, ich właśnie dotyczy. Bezwolne redakcje, politycy bez własnego zdania, biznesmeni, którzy dbają o swoje interesy, nie zawsze zgodne z dobrem publicznym – zobojętniały obywatel gotów jest powiedzieć: wiadomo, że tak jest, nic nie poradzimy. No więc piszemy o tym dla nieobojętnych.
Nawet jeśli nikt nie dokonał przestępstwa, nie sposób zliczyć obyczajów i norm, które w przypadku tej historii zostały złamane. Dobrze, że wciąż jeszcze są miejsca, w których dziennikarze mogą ich bronić.
PIOTR MUCHARSKI

Tyle w każdym razie...

20142

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]