Reklama

Orzeł ma prawo

Orzeł ma prawo

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Aby w Polsce stworzyć dobrą ustawę, potrzeba pracy wielu ludzi: menadżerów, ekspertów, prawników, lobbystów, czasami także agencji PR. Aby zniszczyć dobrą ustawę, wystarczy jeden dziennikarz, widzący aferę tam, gdzie działają mechanizmy demokracji.
Rys. Zygmunt Januszewski
U

Ustawa o akumulatorach miała zostać zmieniona wskutek działania lobbystów i polityków zainspirowanych przez przedstawicieli Loxy, jednej z firm działających na rynku – pisze Witold Gadomski. Autor artykułu „Kto kręci akumulatorami” w „Gazecie Wyborczej” zastanawia się, dlaczego Cezary Łazarewicz pomija tę kwestię. W rzeczywistości nie mówimy bowiem o zmianie ustawy, ale o przeciwdziałaniu firm z branży recyklingu próbie zmiany dobrej ustawy inspirowanej przez lobbystów drugiej strony.
Nie jest prawdą to, co pisze Łazarewicz, że wszystko zaczęło się „latem 2012 r.”, gdy „ministerstwo środowiska przymuszone przez Parlament Europejski ogłasza, że zliberalizuje jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie ustaw o recyklingu i utylizacji akumulatorów”. To nie Unia Europejska, ale działania Loxy doprowadziły w marcu 2011 r. do zgłoszenia napisanej w imieniu tej firmy interpelacji...

16228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]