Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Sztuka rozróżniania

Sztuka rozróżniania

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Poglądy episkopalnego biskupa Sponga mogą szokować. Odbiegają od tego, co znamy jako naukę chrześcijańską.
Z

Zrozumiałe stają się wątpliwości, czy w ogóle mamy tu jeszcze do czynienia z chrześcijaństwem. Znajomość zaś statystyk może nasunąć pytanie: po co zajmować się poglądami kogoś, kto reprezentuje grupę tak szybko kurczącą się liczebnie?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, ze względu na spory, jakie narastają w Kościele w Polsce. Spierając się o wizję chrześcijaństwa XXI wieku, warto znać szerszą perspektywę i wiedzieć, jak dużo nas łączy, mieć świadomość, że pozostając po różnych stronach, jesteśmy wszyscy bliżej centrum niż skrajności (istnieje bowiem i drugie, naprawdę skrajne, fundamentalistyczne skrzydło chrześcijaństwa: ludzie, którzy np. wierzą, iż Bóg stworzył świat w sześć dni).

Po drugie, z zawirowań historii amerykańskiego episkopalizmu można wyciągnąć pożyteczną naukę. Episkopalianie cechują się dużą wrażliwością na pytania i problemy dzisiejszego świata, takie...

3012

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]