Reklama

Nabór do twierdzy

16.07.2007
Czyta się kilka minut
Własna uczelnia wyższa: ona jest dziś centralnym punktem na bogatej mapie medialno-edukacyjnego "imperium o. Tadeusza Rydzyka. Tu głosił wykłady, w których opowiadał w nieskrępowany sposób, co sądzi o Marii i Lechu Kaczyńskich, o relacjach polsko-żydowskich i o wielu innych sprawach. Czego uczy ta szkoła?.
Siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej / Fot. MICHAŁ KUŹMIŃSKI
U

Ulica św. Józefa, kilka przystanków od centrum Torunia. Siedziba redemptorystów. Kościół nowy; beczkowy strop, złociste sklepienie apsydy prezbiterium. Naprzeciw kościoła znak Radia Maryja (strzałka: "2 km"). Obok klasztor, a za nim schludny ogród spacerowy. Wszystko w stylu neo-klasycystyczno-eklektycznym.

Przed klasztorem plac, z którego schodzi się do obszernych podziemi świątyni. Gęsto tu od znaków i strzałek: do ruchomej szopki, kina parafialnego, klubu wideo "Edukacja 2000". Całość nazywa się Duszpastersko-Misyjny Ośrodek OO. Redemptorystów im. św. Klemensa. Jest też kiosk parafialny. Na regałach modlitewniki, religijne książki. Kilka prac abp. Wielgusa. Seria dzieł Feliksa Konecznego o wspólnym tytule "Biblioteka Wszechpolaka". Są też dewocjonalia i zioła kapucyńskie.

Na lewo od kościoła potężny, trzypiętrowy budynek: "Dom Słowa", za...

18736

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]