Reklama

Nabór do twierdzy

Nabór do twierdzy

16.07.2007
Czyta się kilka minut
Własna uczelnia wyższa: ona jest dziś centralnym punktem na bogatej mapie medialno-edukacyjnego "imperium o. Tadeusza Rydzyka. Tu głosił wykłady, w których opowiadał w nieskrępowany sposób, co sądzi o Marii i Lechu Kaczyńskich, o relacjach polsko-żydowskich i o wielu innych sprawach. Czego uczy ta szkoła?.
Siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej / Fot. MICHAŁ KUŹMIŃSKI
U

Ulica św. Józefa, kilka przystanków od centrum Torunia. Siedziba redemptorystów. Kościół nowy; beczkowy strop, złociste sklepienie apsydy prezbiterium. Naprzeciw kościoła znak Radia Maryja (strzałka: "2 km"). Obok klasztor, a za nim schludny ogród spacerowy. Wszystko w stylu neo-klasycystyczno-eklektycznym.

Przed klasztorem plac, z którego schodzi się do obszernych podziemi świątyni. Gęsto tu od znaków i strzałek: do ruchomej szopki, kina parafialnego, klubu wideo "Edukacja 2000". Całość nazywa się Duszpastersko-Misyjny Ośrodek OO. Redemptorystów im. św. Klemensa. Jest też kiosk parafialny. Na regałach modlitewniki, religijne książki. Kilka prac abp. Wielgusa. Seria dzieł Feliksa Konecznego o wspólnym tytule "Biblioteka Wszechpolaka". Są też dewocjonalia i zioła kapucyńskie.

Na lewo od kościoła potężny, trzypiętrowy budynek: "Dom Słowa", za...

18736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]