Reklama

Szklane konfesjonały

Szklane konfesjonały

06.01.2002
Czyta się kilka minut
P

Pedofilia to przestępstwo, budzące powszechną odrazę. Jednak „wykorzystywanie dziecięcej naiwności czy niepewności jest szczególnie perfidne, gdy nadużywa się zaufania z reguły okazywanego pracownikom Kościoła” - czytamy w miesięczniku społeczno-religijnym HERDER KOR-RESPONDENZ (nr 12/2001), wydawanym przez renomowaną oficynę Herder Verlag.

Trudno się dziwić, że jeszcze niedawno Kościół katolicki Anglii i Walii miał bardzo złą prasę, a co gorsza i nienajlepszą opinię nawet wśród własnych wiernych - bo tylko w latach 1995-99 dwudziestu jeden tamtejszych księży skazano za seksualne wykorzystywanie nieletnich. Niektórym hierarchom, np. arcybiskupowi Cardiff Johnowi Wardowi, zarzucano brak zdecydowania w zwalczaniu pedofilii wśród podległych im duchownych. Ward zaprzeczał oskarżeniom, jednak pod koniec października zrezygnował - oficjalnie ze względu na stan zdrowia - z kierowania...

4218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]