Reklama

Ładowanie...

Sześćset tysięcy niewidzialnych

04.09.2016
Czyta się kilka minut
Zakonnice z całego świata jednoczą działania. Chcą, aby je wreszcie usłyszano.
Fot. Alessia Pierdomenico / REUTERS / FORUM
B

Bardziej się schować nie można – drażnię się z Patrizią Morgante, rzeczniczką prasową Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Zgromadzeń Żeńskich (UISG). Patrizia przed chwilą zapewniała mnie, że siostry potrzebują PR-u. Więcej że dbanie o wizerunek zakonów w mediach jest też sposobem na pełnienie misji. W tym samym duchu mówiła na początku roku przewodnicząca UISG, s. Carmen Sammut, w wywiadzie dla „L’Osservatore Romano”: „Zakonnice stanowią prawie trzy czwarte ogółu zakonników, a jednak są niewidoczne, jest tak, jakby ich w Kościele nie było. Właśnie dlatego uruchomiłyśmy nowe projekty (...). Przede wszystkim chodzi o odnowę naszego wizerunku na zewnątrz, poprzez Facebook, nową stronę internetową: jesteśmy świadome potrzeby odnowienia komunikacji”.

Tymczasem na siedzibie organizacji przy Piazza di Ponte Sant’Angelo, tuż za Tybrem idąc od strony Watykanu, widnieje tylko...

12606

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]