Reklama

Sześćset tysięcy niewidzialnych

Sześćset tysięcy niewidzialnych

04.09.2016
Czyta się kilka minut
Zakonnice z całego świata jednoczą działania. Chcą, aby je wreszcie usłyszano.
Fot. Alessia Pierdomenico / REUTERS / FORUM
B

Bardziej się schować nie można – drażnię się z Patrizią Morgante, rzeczniczką prasową Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Zgromadzeń Żeńskich (UISG). Patrizia przed chwilą zapewniała mnie, że siostry potrzebują PR-u. Więcej że dbanie o wizerunek zakonów w mediach jest też sposobem na pełnienie misji. W tym samym duchu mówiła na początku roku przewodnicząca UISG, s. Carmen Sammut, w wywiadzie dla „L’Osservatore Romano”: „Zakonnice stanowią prawie trzy czwarte ogółu zakonników, a jednak są niewidoczne, jest tak, jakby ich w Kościele nie było. Właśnie dlatego uruchomiłyśmy nowe projekty (...). Przede wszystkim chodzi o odnowę naszego wizerunku na zewnątrz, poprzez Facebook, nową stronę internetową: jesteśmy świadome potrzeby odnowienia komunikacji”.

Tymczasem na siedzibie organizacji przy Piazza di Ponte Sant’Angelo, tuż za Tybrem idąc od strony Watykanu, widnieje tylko...

12606

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]