Reklama

Szerokie kontakty i nieliczne przyjaźnie

Szerokie kontakty i nieliczne przyjaźnie

22.08.2004
Czyta się kilka minut
Henryk uwielbia chlubić się szerokimi znajomościami. Gdy tylko pada nazwisko jakiegoś znanego pisarza lub dziennikarza, wysoko postawionego polityka lub biznesmana, natychmiast opowiada, że go ostatnio spotkał, że pił z nim wódkę, że szczyci się jego przyjaźnią. W najgorszym razie puszcza w obieg najnowsze plotki, które krążą w środowisku na temat danego VIP-a.
-

---ramka 336846|prawo|1---Heniu może nawet te znajomości udokumentować. Ma bowiem nieprawdopodobną umiejętność znajdowania się przed obiektywami kamer i aparatów fotograficznych. Nie muszę oczywiście dodawać, że starannie kompletuje takie zdjęcia i wycinki prasowe. Co gorsza, mam wrażenie, że święcie wierzy w to, co mówi o swoich koneksjach. Jest przekonany, że potrafi dogadać się z każdym, że wiele osób go zna i prawdziwie ceni.

Kiedyś do naszego klasztoru przybyła wysoko postawiona postać. Henio z wielką swadą zaczął wprowadzać ją w towarzystwo. Przedstawiał obecnych, poklepywał VIP-a po ramieniu i mówił o przyjaźni. Trochę zdziwiony gość uśmiechał się, by wreszcie cichym głosem zapytać: “Bardzo przepraszam, że nie pamiętam. Kiedy się spotkaliśmy, bo zupełnie nie mogę sobie przypomnieć?". Uśmiechy ludzi znających Henryka towarzyszyły jego dosyć głupawej...

2842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]