Reklama

Sytuacje graniczne

Sytuacje graniczne

26.08.2008
Czyta się kilka minut
Zamknięty między bramą a szlabanem, czuję, że muszę się jak najszybciej stamtąd wynieść. Będzie tak: Najpierw będę się niecierpliwił, potem nudził, na koniec zacznę się bać. Wtedy oni na chłodno wycenią mój strach i każą mi za ten strach słono zapłacić.
Z

Z za ślepej ściany wylatuje biały samolocik i sunie nad grzbietem dachu. W końcu niknie - najpierw w liściach bluszczu, potem już na dobre za kominem. Taki mam widok z okna, więc często podnoszę wzrok znad ekranu, żeby sobie na ten samolocik popatrzeć. Znów sobie przysięgam, że gdzieś się ruszę.

Podróż samolotem jest sterylna. Także drobne przyjemności, kawa pita o poranku w towarzystwie carabinieri, którzy nudzą się jak mopsy i kurzą papierosy w swojej kanciapie. Albo czytanie książek wiecznie odkładanych na później, bo czymś trzeba wypełnić puste godziny spędzone w poczekalniach. Po stronie minusów - w podróży samolotem nie ma wychodzenia na połatany asfalt, ziewania i dygotu nad ranem, w chłodnym powietrzu. Łapania miejscowych stacji, słuchania mołdawskiej poezji w wykonaniu autora między północą a pierwszą nad ranem. Nie ma zapachu kurzu po deszczu, kiedy...

13178

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]