Reklama

Świetlice zamiast katedr

Świetlice zamiast katedr

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Gandhi mówił: jeżeli chcesz mówić komuś o Bogu, najpierw zapytaj go, czy nie jest głodny. Jeżeli zaspokoisz jego głód, zrozumie, że reprezentujesz Boga, który jest miłością.
J

Jarosław Borowiec: - Co to znaczy: duszpasterz młodzieży nieprzystosowanej społecznie?

Bp Antoni Długosz: - Z konieczności ograniczyłem działalność do grup narkomanów i alkoholików, ale są przecież także różni “przetrąceni": to, że nikt ich nie kocha czy nie rozumie, manifestują przez całodzienne przesiadywanie pod kioskiem z piwem czy akty wandalizmu. Nie odnajdują się w domach, szkołach albo życiu społecznym.

- Gdzie tkwią korzenie ich nieprzystosowania? W laicyzacji społeczeństwa?

- Chyba nie. Raczej chodzi o zmianę oddziaływania dorosłych na młodzież. Wielu rodziców uważa, że dziecku trzeba zapewnić wyłącznie komfort materialny. Dorośli wychowują dzieci na egoistów. Jeśli coś wymaga wysiłku, pracy nad sobą, krótko mówiąc - ofiary, na ogół to odrzucają.

- Może zawinił...

6127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]