Reklama

Ładowanie...

Światy Jerzego Pilcha

Światy Jerzego Pilcha

03.06.2020
Czyta się kilka minut
Był jednym z najświetniejszych felietonistów w dziejach „Tygodnika”. O zmarłym 29 maja pisarzu opowiadają Tomasz Fiałkowski i Grzegorz Jankowicz.
Jerzy Pilch / fot. Bogdan Krężel / Forum
Jerzy Pilch / fot. Bogdan Krężel / Forum

Posłuchaj

B

Był jednym z najświetniejszych felietonistów w dziejach „Tygodnika Powszechnego”, autorem wielu książek, jak „Spis cudzołożnic”, „Pod mocnym aniołem”, za którą otrzymał Nagrodę Literacką NIKE, „Wiele demonów”. Był także autorem trzech tomów dziennika, których fragmenty publikował na naszych łamach. 29 maja zmarł Jerzy Pilch.

O pisarzu, jego literackim świecie i języku oraz relacjach z „Tygodnikiem” opowiadają Tomasz Fiałkowski – redakcyjny kolega, pierwszy czytelnik i redaktor jego książek, oraz Grzegorz Jankowicz – literaturoznawca i dyrektor Festiwalu Conrada.

Muzyka: Rafael Krux, Emotions The Time Voyager , FilmMusic.io na licencji CC-BY

Czytaj więcej: JERZY PILCH NIE ŻYJE – serwis specjalny

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykleJagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter