Reklama

Światy Jerzego Pilcha

Światy Jerzego Pilcha

03.06.2020
Czyta się kilka minut
Był jednym z najświetniejszych felietonistów w dziejach „Tygodnika”. O zmarłym 29 maja pisarzu opowiadają Tomasz Fiałkowski i Grzegorz Jankowicz.
Jerzy Pilch / fot. Bogdan Krężel / Forum
Jerzy Pilch / fot. Bogdan Krężel / Forum

Posłuchaj

B

Był jednym z najświetniejszych felietonistów w dziejach „Tygodnika Powszechnego”, autorem wielu książek, jak „Spis cudzołożnic”, „Pod mocnym aniołem”, za którą otrzymał Nagrodę Literacką NIKE, „Wiele demonów”. Był także autorem trzech tomów dziennika, których fragmenty publikował na naszych łamach. 29 maja zmarł Jerzy Pilch.

O pisarzu, jego literackim świecie i języku oraz relacjach z „Tygodnikiem” opowiadają Tomasz Fiałkowski – redakcyjny kolega, pierwszy czytelnik i redaktor jego książek, oraz Grzegorz Jankowicz – literaturoznawca i dyrektor Festiwalu Conrada.

Muzyka: Rafael Krux, Emotions The Time Voyager , FilmMusic.io na licencji CC-BY

Czytaj więcej: JERZY PILCH NIE ŻYJE – serwis specjalny

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Fantastyczna rozmowa! Wysłuchałam ich ostatnio wiele (o Jerzym Pilchu) ale ta sprawia, że pędzi się do biblioteki domowej, by sięgnąć po te książki i może spędzić, jak redaktor Fiałkowski, całą noc czytając.., na dodatek nie będąc uwikłaną w przecinki:) Dziękuję za podkasty!
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz