Reklama

Światłość świata

Światłość świata

23.11.2010
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI: Statystyka nie może być standardem moralności. To okropne, gdy demoskopia staje się standardem decyzji politycznych i gdy polityk łypie okiem: "Gdzie by tu jeszcze zdobyć zwolenników?", zupełnie nie zadając sobie pytania: "Co jest słuszne?".
P

Peter Seewald: Celibat, kapłaństwo kobiet, homoseksualizm - od dziesięcioleci ten niezmienny kanon zagadnień determinuje debatę w mediach. Można usłyszeć, że Kościół odzyska dawną atrakcyjność, jeśli pozytywnie rozwiąże te kwestie. Co ciekawe, Kościół ewangelicki - który nie zna celibatu i wprowadził kapłaństwo kobiet - w Niemczech traci więcej wiernych niż Kościół katolicki. Ale jest też prawdą, że te sprawy utrudniają głoszenie Słowa. Pokrótce przyjrzyjmy się kilku. Katolicy, którzy po rozwodzie zawarli nowy związek małżeński, nie mają prawa przyjmować Komunii. Jego Świątobliwość stwierdził kiedyś, że nad regulacją tą trzeba "intensywniej się zastanowić".

Benedykt XVI: Trzeba tak zrobić, naturalnie. Z jednej strony, nie ulega wątpliwości, że Pan mówi: małżeństwo wierzących jest nierozwiązywalne. Nie wolno nam manipulować tymi słowami...

19025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]