Reklama

Świat profesora Pokropka

Świat profesora Pokropka

04.07.2017
Czyta się kilka minut
Mówi o sobie „dyrektor”, „kustosz”, „sprzątacz”, „administrator” i „kolekcjoner”. Zebrał ponad 10 tysięcy eksponatów w jedynej takiej kolekcji. Zapraszamy do Otrębusów.
Profesor Marian Pokropek na tle swojego ołtarza na Boże Ciało, czerwiec 2017 r. Filip Klimaszewski dla „TP”
T

Ta sala wielokrotnie zmieniała swój wygląd – mówi na dzień dobry profesor Marian Pokropek, rozkładając na stole plik katalogów. – Proszę zobaczyć, wystawa „Historia i wiara”, 1997 r. Tu stał kardynał Glemp, a tu wisiały obrzędy wielkanocne, bo akurat była Wielkanoc. Każda ekspozycja wymaga nowych aranżacji.

Tych katalogów jest kilkanaście, choć to i tak jedynie wycinek jego działalności. „Pamięć o wojnie”. „Judaica w sztuce ludowej”. „Koń etnograficzny”. „...

17806

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]