Reklama

Strach przed strachem

Strach przed strachem

22.11.2015
Czyta się kilka minut
Kiedy „ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi”, wy, „gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21, 25-28).
O. Wacław Oszajca
N

Na spełnienie tego proroctwa nie ma co czekać na tzw. koniec świata. Ono spełnia się teraz, na naszych oczach. Dzisiaj również zapada decyzja o naszym odkupieniu. Wszystko zależy od tego, czy będziemy umierać ze strachu, jak ci, którzy utracili wszelką nadzieję na przyszłość. Czy też, idąc za radą Pana Jezusa, staniemy na nogi, wyprostujemy grzbiety i podniesiemy głowy – to znaczy zaczniemy myśleć nie o sobie i własnych strachach, lecz o tych, których wypędził z domów – jeśli w ogóle mieli dom – strach przed drugim człowiekiem.

Uchodźcy, również ekonomiczni, idą do nas (już przyszli) nie z własnej woli. Śmiertelnie niebezpieczną podróż podejmują z troski o to samo, o co tak bardzo troszczymy się i my: życie. Czasami jednak tak bardzo się o nie troszczymy, że nie chcemy nawet spojrzeć na niedolę innych.

Metropolita Wiednia kard. Christoph Schönborn zabierając na Synodzie...

3082

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]