Reklama

Stój i płać

Stój i płać

19.08.2019
Czyta się kilka minut
TYTUS ŻMIJEWSKI / PAP
W

W ocenie Izby, interesy Skarbu Państwa i użytkowników autostrad płatnych w umowach koncesyjnych nie zostały w pełni zabezpieczone” – piszą kontrolerzy NIK w raporcie na temat funkcjonowania autostrad prowadzonych przez prywatnych inwestorów. Co z punktu widzenia kierowców najważniejsze, ustalane przez koncesjonariuszy stawki opłat za przejechanie kilometra autostrady są znacznie wyższe niż na państwowych, a brak jawności zawieranych umów rodzi znaki zapytania związane ze standardami obsługi; strona publiczna traci także m.in. na niekorzystnych modelach finansowania budowy i utrzymania dróg oraz rozkładu ryzyka. Korki na autostradach publicznych i prywatnych są, na szczęście, takie same. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]