Reklama

Sto dni wizerunku

Sto dni wizerunku

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Ocenianie stu dni pracy koalicji, która rządzi Polską od 2007 r., jest zajęciem o symbolicznym tylko znaczeniu: przecież na tę ocenę składają się też decyzje z poprzedniej kadencji.
A

Ale trudno się oprzeć wrażeniu, że ostatnie trzy miesiące minęły w nowej atmosferze. Jeszcze późna jesień stała pod znakiem wielkich dyskusji w Europie, przy których Polska – nie będąc w strefie euro – godnie asystowała (był to czas jej prezydencji). Z tego też czasu pamiętamy mocny akcent – wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Potem jednak rząd zaczął się potykać na sprawach, którymi wcześniej umiał sprawnie sterować. Kwestie refundacji leków, Stadionu Narodowego, wieku emerytalnego, ACTA... nawet przesunięcia w MSW – wywołały wątpliwości. Każda z tych spraw dotyka innej grupy społecznej i innej generacji wyborców.

Szczególnie po ACTA rząd stracił zdolność odwoływania się do młodych wyborców i szukania wśród nich oparcia. Na to nałożyły się afery, na które ekipa Tuska nie miała bezpośredniego wpływu – jak sprawa prokuratury wojskowej – które jednak obnażyły różnice...

1727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]