Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Sto dni wizerunku

Sto dni wizerunku

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Ocenianie stu dni pracy koalicji, która rządzi Polską od 2007 r., jest zajęciem o symbolicznym tylko znaczeniu: przecież na tę ocenę składają się też decyzje z poprzedniej kadencji.
A

Ale trudno się oprzeć wrażeniu, że ostatnie trzy miesiące minęły w nowej atmosferze. Jeszcze późna jesień stała pod znakiem wielkich dyskusji w Europie, przy których Polska – nie będąc w strefie euro – godnie asystowała (był to czas jej prezydencji). Z tego też czasu pamiętamy mocny akcent – wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Potem jednak rząd zaczął się potykać na sprawach, którymi wcześniej umiał sprawnie sterować. Kwestie refundacji leków, Stadionu Narodowego, wieku emerytalnego, ACTA... nawet przesunięcia w MSW – wywołały wątpliwości. Każda z tych spraw dotyka innej grupy społecznej i innej generacji wyborców.

Szczególnie po ACTA rząd stracił zdolność odwoływania się do młodych wyborców i szukania wśród nich oparcia. Na to nałożyły się afery, na które ekipa Tuska nie miała bezpośredniego wpływu – jak sprawa prokuratury wojskowej – które jednak obnażyły różnice...

1727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]