Reklama

Ładowanie...

Śmierć niedowiarka

w cyklu STRONA ŚWIATA
19.03.2021
Czyta się kilka minut
Łagodniejszy przebieg epidemii w Afryce tłumaczy się młodym wiekiem jej mieszkańców – statystyczny Afrykanin jest osiemnastolatkiem. Jednak nigdzie nie zbiera ona tak śmiertelnego żniwa wśród polityków.
Nowa prezydent Tanzanii Samia Suluhu Hassan, 19 marca 2021 r. Fot. State House of Tanzania/Xinhua News/East News
Z

Z najgłębszym żalem muszę powiadomić was wszystkich, że dziś, nad ranem, straciliśmy naszego dzielnego przywódcę, prezydenta Johna Pombe Magufuliego” – zakomunikowała w telewizyjnym orędziu pani wiceprezydent Samia Suluhu Hassan. Ogłaszając śmierć prezydenta, oznajmiła, że przyczyną była choroba serca.

Prezydent kontra wirus

W Tanzanii i całej wschodniej Afryce od tygodni huczy jednak, że Magufuli może i niedomagał na serce, ale do grobu wpędził go COVID-19, którego istnieniu długo zaprzeczał. Tanzańska opozycja twierdzi, że Magufuli, którego po raz ostatni widziano publicznie w ostatni weekend lutego, zaraził się wirusem i wyjechał na leczenie do kenijskiego Nairobi. Wrócił do kraju, ale szybko mu się pogorszyło i umarł w szpitalu w Dar es Salaam. Na początku roku z powodu zakażenia wirusem umarł szef jego kancelarii John Kijazi, prezydent zaraził się najpewniej od...

8929

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]