Reklama

Ładowanie...

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Gdy w kościele płacze dziecko, niektórzy zwracają uwagę: „Wyjdźcie z nim!”. Nie, powinno zostać, bo to modlitwa życia! – mówił papież w parafii św. Michała w Rzymie.
C

Czy nie jest tak, że szczególnymi słuchaczami papieża są zwyczajni ludzie, których do Kościoła przyciąga raczej „buona sera” (dobry wieczór) niż oficjalne „niech będzie pochwalony...”? Wolni są oni od podejrzliwości właściwej tym, którzy w prostym języku Franciszka widzą kryzys papiestwa. Sobór Watykański II nazywa Kościół domem Boga, w którym mieszka jego rodzina (LG 6). Powyższa krótka sytuacyjna dygresja Franciszka wielu wiernym wystarczy za cały traktat teologiczny. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]