Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Gdy w kościele płacze dziecko, niektórzy zwracają uwagę: „Wyjdźcie z nim!”. Nie, powinno zostać, bo to modlitwa życia! – mówił papież w parafii św. Michała w Rzymie.
C

Czy nie jest tak, że szczególnymi słuchaczami papieża są zwyczajni ludzie, których do Kościoła przyciąga raczej „buona sera” (dobry wieczór) niż oficjalne „niech będzie pochwalony...”? Wolni są oni od podejrzliwości właściwej tym, którzy w prostym języku Franciszka widzą kryzys papiestwa. Sobór Watykański II nazywa Kościół domem Boga, w którym mieszka jego rodzina (LG 6). Powyższa krótka sytuacyjna dygresja Franciszka wielu wiernym wystarczy za cały traktat teologiczny. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Pomyślmy o broni nuklearnej, o manipulacji życiem, o teorii gender, która nie uznaje teorii stworzenia świata" - to też głos papieża Franciszka, który w innym miejscu nazwał ideologię zastępującą płeć biologiczną przez dowolnie rozumianą płeć społeczno-kulturową, czego efektem jest zmiana definicji norm w życiu płciowym, małżeństwa i rodziny jako "demoniczną". Słuchajmy Franciszka.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]