Reklama

Skazane dla dobra nauki

Skazane dla dobra nauki

31.07.2006
Czyta się kilka minut
Ministrowie nauki krajów europejskich zdecydowali, że Unia wesprze badania nad komórkami macierzystymi. Wiązać się to będzie z niszczeniem ludzkich zarodków. Decyzja ta utrudni współpracę i dialog między Kościołem katolickim a strukturami unijnymi.
"

"Europa nie sprostała zadaniu ochrony prawa podstawowego, pierwszego ze wszystkich, prawa do życia, a to jest fakt bardzo poważny" - powiedział w komentarzu dla Radia Watykańskiego prezes Papieskiej Akademii Życia. Bp Elio Sgreccia wskazał na niekonsekwencję europejskich polityków: "W chwili, gdy nasz kontynent słusznie i zbiorowo angażuje się w wygaszenie przemocy i wojny na Bliskim Wschodzie (...), nie sprzeciwiono się destruktywnym badaniom, które same w sobie są przemocą". Hierarcha przypomniał, że zgodnie z nauczaniem Kościoła, "nawet jeśli chodzi o początek życia, to jest to takie samo życie jak nas wszystkich, którzy przyszliśmy na świat". Dlatego - jego zdaniem - podobnie niebezpieczne byłoby prawodawstwo dopuszczające postępowanie: "zabijam cię, by inni na tym skorzystali".

Podobne stanowisko zajęła Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE...

4351

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]