Reklama

Skaza

Skaza

24.11.2009
Czyta się kilka minut
Tego najbardziej obawiali się specjaliści chorób zakaźnych. Wirus A/H1N1 mutuje. Właśnie wymyka się spod kontroli najpopularniejszego leku antywirusowego Tamiflu.
C

Czy rząd powinien szybko kupić szczepionki przeciwko wirusowi A/H1N1, czy też powinien poczekać? Dyskusja na ten temat przetoczyła się nie tylko przez studia telewizyjne, łamy gazet, konferencje prasowe i sejmową mównicę, ale także przez nasze domy, rozpalając emocje. Tak gwałtowna debata - określona przez Naczelną Radę Lekarską "medialną histerią" - to w sumie w Polsce nic nadzwyczajnego. Ale akurat po tej, najprawdopodobniej, pozostanie w świadomości społecznej skaza. Szczepionkowa.

Po raz pierwszy zdarzyło się bowiem, że minister zdrowia publicznie podważył coś, co do tej pory uchodziło za niepodważalne: bezpieczeństwo szczepionek. Należy dodać - szczepionek zaakceptowanych przez Światową Organizację Zdrowia i dopuszczonych do obrotu przez Europejską Agencję do spraw Leków. Stało się to trochę przypadkiem: na konferencji prasowej 2 listopada. Ewa Kopacz i ...

10796

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]