Reklama

Skasowane kasy

Skasowane kasy

13.01.2009
Czyta się kilka minut
Na ministerialnej decyzji zwolnienia lekarzy i prawników z obowiązku posiadania kas fiskalnych nie zaważyły - podejrzewam - problemy merytoryczne czy techniczne, ale lobbing zainteresowanych.
"

"Niech konowały i kauzyperdy będą wreszcie traktowani tak samo jak wszyscy pozostali. Ja w moim sklepie muszę rejestrować sprzedaż każdego kilograma kartofli. Czemu oni mają być uprzywilejowani?!".

Wypowiadający się na jednym z forów internetowych krewki właściciel sklepu spożywczego skomentował w ten sposób decyzję Rzecznika Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski tuż przed Nowym Rokiem zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z ustawą zasadniczą postanowienia ministerstwa finansów. Resort zdecydował, że prowadzący prywatną praktykę prawnicy i lekarze na kolejny rok będą zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych.

Rzecznikowi nie podobają się przepisy ustawy o VAT, które - jego zdaniem - są na tyle nieprecyzyjne, że pozwalają ministrowi finansów decydować trochę na zasadzie "widzimisię". Zdaniem Janusza...

8732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]