Reklama

Reformy z Palikotem w tle

Reformy z Palikotem w tle

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Komisja "Przyjazne Państwo" nie spełniła nadziei, bo apetytów rozbudzonych przez marketing Janusza Palikota nie dałoby się zaspokoić nawet przy lojalnej współpracy wszystkich sejmowych i rządowych partnerów.
/rys. Mirosław Owczarek
P

Półtora roku temu, wkrótce po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach parlamentarnych, Donald Tusk w rozmowie z "Financial Times" stwierdził, że "deregulacja powinna stać się narodowym priorytetem Polski", i zapowiedział, że wkrótce zaproponuje powołanie "specjalnej komisji sejmowej, której jedynym zadaniem będzie eliminowanie zbędnych przepisów i ustaw".

To był głos zdeklarowanego liberała, ale też odpowiedź na wielkie społeczne oczekiwanie Polaków. Oczekiwanie na to, że - jak śpiewał na jednej z przedwyborczych manifestacji Platformy rockman Tomek Lipiński - "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". W ten nastrój znakomicie wpisywała się komisja Janusza Palikota, czyli Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji. Jej przewodniczący zapowiadał, że praca komisji "pozwoli nam wszystkim żyć w ...

14233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]