Reklama

Savoire-vivre, czyli rozmowa o niczym

Savoire-vivre, czyli rozmowa o niczym

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
h

hej, kolęda, kolęda. Oczywiście na myśli mam nie naiwne piosneczki dla prostaków, lumpenproletariatu, wtórnych analfabetów i miłośników częstochowskich rymów o pastuchach albo różnistych odmianach rogacizny. Idzie mi o tzw. wizytę duszpasterską. Otóż w codziennym przeglądzie prasy, przygotowywanym przez Piekielny Wydział Propagandy i Zamroczenia Publicznego, dostałem link do arcyciekawego artykułu. Artykułu, który na swą stronę wstawiła jedna z nadwiślańskich parafii, a podpisem sygnował proboszcz. To pouczająca wielce instrukcja, jak w swoich skromnych progach przyjąć czcigodnego, dostojnego, wielebnego, przewielebnego, a może nawet i samego najprzewielebniejszego. Artykuł ponoć już nieco ocenzurowano, ale na szczęście nasz Piekielny Wydział zdołał skopiować tekst pierwotny. Uwaga! To nie wykwit talentu Twego stryjaszka, ale autentyk!
CYTAT PIERWSZY: Drzwi otwiera księdzu...

3927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]