Równy gość

Przynosiłam opowieść wigilijną do kolejnego domu w kolejną Wigilię. Teraz zanoszę ją do wielu domów naraz.

Reklama

Równy gość

Równy gość

14.12.2020
Czyta się kilka minut
Przynosiłam opowieść wigilijną do kolejnego domu w kolejną Wigilię. Teraz zanoszę ją do wielu domów naraz.
MIGNON STEPHANE / GETTY IMAGES
T

Tylko raz do roku to ma sens. ­Między godziną ­szesnastą a dziewiętnastą. Może trochę przed i trochę po, ale nie dłużej. Od lat w tych godzinach, tego szczególnego dnia w roku, jestem gościem. Niespodziewanym Wigilijnym Gościem w nieznanych mi domach.

PUK! PUK! Ważne, żeby zapukać do drzwi. Dzyń, dzyń do domofonu nie zadziała. Zbyt łatwo mnie zbyć, jestem za daleko, jakbym dzwoniła z zagranicy. A trzeba mi spojrzeć w oczy, nie okiem kamery, a własnym, lewym i prawym. Trzeba stanąć ze mną oko w oko, czyli najpierw odważyć się otworzyć drzwi.


CZYTAJ WIĘCEJ: BOŻE NARODZENIE 2020 >>>


LUBIĘ DRZWI, potrzebuję ich, mają znaczenie. Zamykam je za sobą i jestem u siebie. Prywatna, czyli jaka? Zawsze mnie interesowało, kim...

12965

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]