Reklama

Samotność we troje

Samotność we troje

30.01.2006
Czyta się kilka minut
Zaczęło się od artykułu. Dwa lata temu Joanna i Krzysztof Krauze przeczytali o młodej, zdesperowanej dziewczynie, która najpierw usiłowała zabić własne dzieci, a następnie sama próbowała popełnić samobójstwo. Artykuł zmienił się w pierwszy szkic scenariusza, publicystyka w moralitet.
Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze (fot. BestFilm)
N

Na plan "Placu Zbawiciela" jadę do Otwocka. Im dalej od Warszawy, tym mniej billboardów, reklamy - te same od miesięcy - zamalowane hasłami w rodzaju "Legia Pany" plus kilka przekleństw. Wreszcie Otwock. Wygląda jak Michalin, jak Józefów. W bezwyrazowości takich miejsc kryje się jakieś ułomne, bezbronne piękno.

Upiorne dekoracje

Beata i Bartek, główni bohaterowie "Placu Zbawiciela", nie mają jeszcze trzydziestki. To zwyczajni młodzi ludzie: ani lepsi, ani gorsi od przeciętnej. On jest monterem (po politechnice), ona zajmuje się dwójką małych budrysów. Za moment dostaną klucze do własnego mieszkania. Dramat zaczyna się w chwili, kiedy okazuje się, że ich deweloper zbankrutował. Beata i Bartek wpadają w długi, postanawiają na jakiś czas zamieszkać u Teresy, matki Bartka.

Mija rok. Beata trafia do aresztu,...

8878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]