Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rzewni

Rzewni

29.05.2017
Czyta się kilka minut
Dziś wyjątkowo postanowiliśmy wyłączyć z użytku nasz rozdęty gruczoł jadowy i uśmiechnąć się dobrotliwie.
T

Ten stan radosnego rozluźnienia wynika z przekonania, że oto daliśmy sobie wreszcie radę ze zdefiniowaniem rzeczywistości politycznej. Nie jest to przecież zadanie łatwe, jak wiadomo.

Wokół toczą się – zważmy – lawiny spraw najwyższej wagi państwowej i takoż rozgrywki polityczne o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. By nie dopuścić do błędnych mniemań czy zbyt daleko idących domysłów, wymieńmy je jednym tchem: co rusz lecą przełomowe dla kraju odcinki programu kabaretowego, który jest poważniejszym niźli konstytucja i jedynym elementem, wobec którego głowa państwa uznaje za konieczne modyfikować swą osobowość, zachowanie i poglądy, pośród chętnych do udziału w festiwalu piosenkarskim nie ma nikogo, kto by umiał śpiewać, a wśród obsadzonych w rolach dyrektorów teatrów są wyłącznie ludzie na różny sposób rzewni. Polityka każdego rodzaju – zważmy – czy to idzie o...

3968

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Rzeczywiście tygodnik nie ma wpływu na jakość mas, nazbyt wysublimowanym językiem się posługuje.Ten wydumany język nie jest obcy Panu i innym redaktorom. Właściwie nie powinno się z tego robić zarzutu, wszak jest wiele publikacji hołdujących masom. Mnie się marzy pismo, w którym prostota komunikacji, chęć dotarcia do mało rozgarniętych czytelników, łączyła z zachowaniem wysokiej jakości przekazu. Takim wzorem prostego przekazu, napełnionego głęboką myślą był Jan Paweł II. Cóż takiego się dowiedziałem po lekturze tego tekstu. Rządzą nami dyletanci, amatorzy i nieudacznicy, wszyscy oni przepełnieni są rządzą władzy, przemożnym pragnieniem zaszczytów. To bardzo niebezpieczna mieszanka, musi Pan przyznać. Wcale nie powinien nam zwisać zaistniały stan rzeczy - a mimo to zwisa. Wolałbym przeczytać, nawet w formie rozrywkowo dowcipnej, co w związku z tym. Jakieś sugestie?

Czekać aż to wszystko się zawali. I przyjdzie Sąsiad,i pozamiata.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]