Reklama

Ładowanie...

Rozpędzone dźwięki

09.02.2010
Czyta się kilka minut
Kulminacją najlepszej imprezy jazzowej w Polsce był występ Dee Dee Bridgewater.
T

To już XII edycja Zadymki, która ze skromnej imprezy przekształciła się w czołowy festiwal jazzowy; w tegorocznym plebiscycie czytelników pisma "Jazz Forum", Zadymka została uznana za najlepszy polski festiwal 2009 r., wyprzedzając Jazz nad Odrą i Jazz Jamboree. Do Bielska od lat przybywają - często tylko na jeden koncert w Polsce - artyści z najwyższej półki; w ubiegłych latach zagrali tu m.in. David Murray, Joe Lovano, Hank Jones, Wayne Shorter, Ron Carter. Także i w tym roku nie zabrakło wielkich nazwisk.

Pierwszego dnia zagrały dwa zespoły: kwartet rosyjskiego saksofonisty Igora Butmana oraz międzynarodowa formacja Magic Malic Orchestra. Koncert Butmana uświadomił nam, jak mało wiemy o rosyjskim jazzie. Lider to czołowa postać tamtejszej sceny jazzowej - muzyk, dyrygent, właściciel klubu, szef festiwalu w Moskwie. Studiował najpierw w Rosji, później w ...

4763

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]