Reklama

Ładowanie...

Royal Baby dwa

Royal Baby dwa

20.04.2015
Czyta się kilka minut
W Wielkiej Brytanii trwa renesans sympatii dla monarchii, a trend ten umacniają narodziny drugiego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, oczekiwane na koniec kwietnia.
Ciężarna księżna Kate wśród kobiet-żołnierek z Gwardii Irlandzkiej w święto ich jednostki, Dzień św. Patryka, marzec 2015 r. Fot. Facundo Arrizabalaga / EPA / PAP
D

Dziecko (niezależnie: chłopiec czy dziewczynka) będzie czwarte w kolejce do tronu; trzeci jest jego brat Jerzy, drugi to ojciec (William), a pierwszy to „wieczny delfin” Karol, syn panującej od 63 lat Elżbiety II. Po narodzinach William, który jest pilotem w jednostce ratunkowej, weźmie dwutygodniowy urlop tacierzyński. Brytyjscy handlowcy szacują, że narodziny drugiego Royal Baby przyniosą im dodatkowe 100 mln euro zysku, np. z gadżetów i mody.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]