Reklama

Rosyjsko-amerykańska wyprzedaż

Rosyjsko-amerykańska wyprzedaż

06.03.2005
Czyta się kilka minut
Koniec sezonu zimowego przynosi obniżki cen towarów, które nie znalazłynabywców. Bratysławski szczyt Putin-Bush przypominał stragan z przecenionymi towarami. Ameryka straciła złudzenia co do wiarygodności rosyjskiego partnera w wojnie z terroryzmem - Rosja realizuje w niej swoje interesy.
T

Towary z tej półki musiały ulec przecenie. Natomiast amerykańska wojna z produkowaniem broni jądrowej przez państwa “osi zła" stanowi ciągle istotny element przetargowy. Bush chciał wysondować, czy może liczyć, że Rosja nie zaopatrzy Iranu w paliwo nuklearne. Tymczasem w przeddzień szczytu zapowiedziano w Moskwie podpisanie rosyjsko-irańskiego porozumienia otwierającego tę możliwość. Tu do przeceny nie doszło.

Nie wiadomo, czy prezydenci przecenili towar na ważnej półce “rosyjskie wpływy na obszarze postradzieckim a aksamitne rewolucje wspierane przez USA". Moskwa nie może się pozbierać po wydarzeniach na Ukrainie i obawia się powtórki w innych krajach regionu. Bush w przemówieniu do mieszkańców Bratysławy zadeklarował zainteresowanie zmianą reżimu na Białorusi (rosyjska telewizja państwowa ten wątek pominęła). W komunikatach po rozmowach zabrakło tego tematu...

2102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]