Reklama

Komiwojażer dobrej zmiany

Komiwojażer dobrej zmiany

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Ruszający sezon polityczny da odpowiedź na pytanie, czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście szykuje sukcesję. Już dziś wiadomo jednak, że Mateusz Morawiecki zrobi wszystko, aby zostać delfinem.
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego, Szczecin, czerwiec 2018 r. WOJCIECH STRÓŻYK / REPORTER
G

Grafik premiera jest napięty do granic możliwości. Od tygodni jeździ po Polsce. Spotyka się ze wszystkimi. I przemawia w stylu: „Zagranica to zło, opozycja to zło, media to zło. Kocham Polskę, więc kocham PiS”, czemu towarzyszy zazwyczaj obiecywanie wszystkim wszystkiego.

Do tego dużo autopromocji. Podejmowanie medalowych sportowców, błyszczenie na państwowych obchodach rocznic. Niedawno witał nawet strażaków, którzy wracali ze Szwecji, gdzie pomagali gasić pożary lasów.

Ta nadaktywność – nawet jeśli czasem groteskowa – przynosi efekty sondażowe. Morawiecki jest jednym z najlepiej ocenianych polityków, a badani stawiają go ponad jego poprzedniczkę, a dziś zastępczynię – Beatę Szydło. To kapitał, który zbudował przez niespełna 10 miesięcy rządów.

Gdzie ten aksamit

Gdy Mateusz Morawiecki stawał na czele rządu, wyglądało to na mistrzowski ruch prezesa PiS....

18401

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nasze elity rządowe na czele z premierem zamieniły się w agitatorów partyjnych,albo może raczej jarmarcznych kramarzy.Jeżdżą po kraju jak jarmarczni kramarze zachwalając tandetny towar jako coś nadzwyczajnego.A lud czy to kupi pokażą wybory.

Co się teraz dziwujecie, skoro już wasza główna aktywistka wyborcza w 2015 r. jeździła nawet pociągiem, żeby uciułać trochę głosów w podołek stawiała loda i czule zagadywała pasażerów restauracyjnego jak smakował mielony. A za nią zasuwał cały majdan z meblami na ciężarówce.

:) Od razu człekowi robi się wesoło na przypomnienie Pani Premierowo-Bufetowej z Warsu jadącej kursem w polityczne nieznane. A propos krótkiej pamięci. Ja tu nie widzę problemu tzw. pamięci dobrej, ale krótkiej. To jest problem raczej głębszy i trudniejszy do uchwycenia :) Obrazowo przypomina mi to pralnię mózgu, ale nie taką, która z góry wsysa innych, ale taką samoobsługową, do której każdy wchodzi na własne życzenie i wychodzi czyściutki i odświeżony od lepkiego syfu z lat np. 2010-2015. To oczywiste, że taki wydezynfekowany i sterylny osobnik od razu reaguje alergią na obecną sytuację, w której i kurzu, i pyłku, i bakterii czy wirusów siłą rzeczy nie brakuje.

Kupi, niestety.

Kiełbasa wyborcza Platformy O. po obniżonej cenie , pobłogosławiona czosnkiem GW i święconą wodą bpa Pieronka - do nabycia od zaraz .

Kupi, niestety.

niech się stara - póki co przypomina skrzyżowanie farbowanego lisa z jąkliwą papugą

Gdzie można zapoznać się z rozmowami telefonicznymi Netanjahu-Morawiecki.Kiedy Szydło zawarła kompromis z Lepperem i Giertychem ? Gdzie można usłyszeć kompromitujące wypowiedzi Morawieckiego "U Sowy"? , itd.

Ja bym prosil o przypomnienie co premier u Sowy zamawial. Bedzie ciekawie?

Jak ludzie, którzy traktują europarlament jako "synekurę" będą dbali o naszą przyszłość?

Trcohę mnie zmęczyły te zachwyty red Stankiewicza nad młodym Morawieckim.

Jeśli tak wyglądają elity PiS-owskie jak ten człowiek - ignorant nawet w zakresie wiedzy historycznej i ekonomicznej, która rzekomo zdobył na studiach - to jak mogą wyglądać pozostali oficjaliści tej władzy....Ale o tym już wiemy od niejakiego czasu. Stawianie na ludzi mających trudności z poruszaniem się wśród publiki na jakims poziomie, żeby tylko dogodzić Ciemnemu Suwerenowi, ma krotkie nóżki, niestety...

"Ja tu widzę niezły burdel!"

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]