Reklama

Rekolekcje polskie

Rekolekcje polskie

23.11.2014
Czyta się kilka minut
Wszystkie omawiane tu sprawy dzielą nasze społeczeństwo i nasz Kościół. W trakcie tegorocznego Adwentu spróbuję przyjrzeć im się jeszcze raz – z nadzieją, że pozwoli to skierować dyskusję na właściwe tory.
C

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... „Bardzo trudne mają zadanie głosiciele prawdy Dobrej Nowiny. Stają przed światem nie tylko im wrogim, ale również światem, który wprost nienawidzi Boga, łamie sumienia, hołduje wyuzdaniu i wynaturzeniom, który ma do swojej dyspozycji większość mediów. Za tym światem stają potęgi i moce księcia ciemności, tego, który jest kłamcą i zabójcą od początku. Głosicielom Prawdy grozi prześladowanie, szykany aż do społecznego unicestwienia” – pisał bp Czesław Napierała w „Naszym Dzienniku”. Można podobne teksty cytować w nieskończoność. Zdecydowałem się więc na sporządzenie rejestru problemów, których mylne interpretacje stały się ostatnio zarzewiem nieporozumień groźnych dla państwa i dla Kościoła. Oby udało nam się przyczynić do ich wygaszenia.

Klauzula sumienia
W naszych debatach nieustannie mylimy: klauzulę sumienia,...

21481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]