Reklama

Refleksje na temat czystości

Refleksje na temat czystości

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Czy czyste serce to to samo, co „czystość” seksualna?
C

Czy czysta/y to ktoś, kto nie współżyje przed ślubem, ale oszukuje, kłamie i plotkuje? Czy zdrada małżeńska, w formie aktu seksualnego poza związkiem małżeńskim, jest czymś gorszym niż oszukiwanie małżonka/ki, wydawanie pieniędzy na drogie hobby kosztem zabezpieczenia przyszłości rodziny? Czy nasze serce zostaje czyste mimo wielu drobnych, a codziennych, konformistycznych ustępstw od zasad na rzecz wygody życia?
Takie nieobiektywne refleksje wywołały we mnie ostatnie „Okruchy słowa”. Problem powszechnego w otaczającym mnie świecie ograniczania moralności do zachowań seksualnych jest mi bliski „od zawsze”. Czuję się pokrzywdzony – jako żyjący w „związku niesakramentalnym” – odsunięciem od sakramentów, co jest moim zdaniem skutkiem skrzywionego poczucia moralności.
Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Księdza Biskupa, bo jest on nadzieją odnowy naszego, niestety,...

1266

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]